Manufacturer No:939113493547-T3N
Manufacturer:Murata
Type:Silicon RF Capacitors / Thin Film
Description:RF Capacitors High frequency Low ESL Ultra Broadband High temperature
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | BBSC |
| Capacitance: | 0.047 uF |
| Voltage Rating: | 3.8 VDC |
| Tolerance: | 15 % |
| Temperature Coefficient: | 70 PPM / C |
| Case Code - in: | 0201 |
| Case Code - mm: | 0806 |
| Package / Case: | 0201 (0806 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 0.8 mm |
| Width: | 0.6 mm |
| Height: | 0.4 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Murata Electronics |
| Breakdown Voltage: | 11 V |
| Maximum Operating Frequency: | 40 GHz |
| Product: | RF Capacitors |
| Product Type: | Silicon RF Capacitors / Thin Film |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Wire Bonding |
HOT
939118722456
Brand:Murata Electronics

520L103KT16T
Brand:KYOCERA AVX

935153630510
Brand:Murata Electronics

700A3R3BCA150XC100
Brand:KYOCERA AVX

935242521437-T3T
Brand:Murata Electronics

700A9R1BT150XC100
Brand:KYOCERA AVX

100E120GMN3600XJ16
Brand:KYOCERA AVX

600S101FT250T
Brand:KYOCERA AVX

700E180JW7200XJ24
Brand:KYOCERA AVX

100E221JMN3600XJ16
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






