Manufacturer No:935151724547-T3N
Manufacturer:Murata
Type:Silicon RF Capacitors / Thin Film
Description:RF Capacitors High frequency Low ESL Ultra Broadband Optical
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | UBSC |
| Capacitance: | 0.047 uF |
| Voltage Rating: | 3.8 VDC |
| Tolerance: | 15 % |
| Temperature Coefficient: | 70 PPM / C |
| Case Code - in: | 0402 |
| Case Code - mm: | 1207 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 1.2 mm |
| Width: | 0.7 mm |
| Height: | 0.4 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Murata Electronics |
| Breakdown Voltage: | 30 V |
| Maximum Operating Frequency: | 60 GHz |
| Product: | RF Capacitors |
| Product Type: | Silicon RF Capacitors / Thin Film |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Broadband |
HOT
100E2R2BW7200XJ24
Brand:KYOCERA AVX

939114722456
Brand:Murata Electronics

100B3R3CT500XT1K
Brand:KYOCERA AVX

700E331JW3600XJ24
Brand:KYOCERA AVX

600S101FT250XT4K
Brand:KYOCERA AVX

600S1R0BT250XT4K
Brand:KYOCERA AVX

700A471KT150XC100
Brand:KYOCERA AVX

935151724547-T3N
Brand:Murata Electronics

700A750FW150XC100
Brand:KYOCERA AVX

700E301JW3600XJ24
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






