Manufacturer No:935152722410
Manufacturer:Murata
Type:Silicon RF Capacitors / Thin Film
Description:RF Capacitors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | UBSC |
| Capacitance: | 1000 pF |
| Tolerance: | 15 % |
| Case Code - in: | 0201 |
| Case Code - mm: | 0603 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 0.6 mm |
| Width: | 0.3 mm |
| Height: | 0.1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Murata Electronics |
| Breakdown Voltage: | 30 V |
| Maximum Operating Frequency: | 60 GHz |
| Product Type: | Silicon RF Capacitors / Thin Film |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Temperature Coefficient / Code: | 60 PPM / C |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Part # Aliases: | 935152722410-T3S |
| Unit Weight: | 0.000012 oz |
HOT
935146837522-T3T
Brand:Murata Electronics

100A160FT150XTV
Brand:KYOCERA AVX

600S6R8AT250XT
Brand:KYOCERA AVX

100B330JTN500XC100
Brand:KYOCERA AVX

100E471JT2500XJ24
Brand:KYOCERA AVX

100B471JT200XT
Brand:KYOCERA AVX

600S100JT250T
Brand:KYOCERA AVX

0201ZK140FBSTR
Brand:KYOCERA AVX

935151493547-T3N
Brand:Murata Electronics

700E301JW3600XJ24
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






