Manufacturer No:XC2C512-7FTG256I
Manufacturer:Xilinx
Type:CPLD - Complex Programmable Logic Devices
Description:CPLD - Complex Programmable Logic Devices XC2C512-7FTG256I
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| RoHS: | Details |
| Series: | XC2C512 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FTBGA-256 |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Number of Macrocells: | 512 Macrocell |
| Number of I/Os: | 212 I/O |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Operating Frequency: | 179 MHZ |
| Propagation Delay - Max: | 7.1 ns |
| Brand: | Xilinx |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 32 |
| Operating Supply Current: | 25 uA |
| Product Type: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | CoolRunner-II |
| Unit Weight: | 1 oz |
HOT
LFXP2-40E-5FN484I
Brand:Lattice

XC3S200-4VQG100C
Brand:Xilinx

AGL600V5-FGG144I
Brand:Microchip Technology

XC3S1200E-4FT256C
Brand:Xilinx

XC2S200-5FGG256C
Brand:Xilinx

LFE5UM5G-45F-8MG285C
Brand:Lattice

XC3SD1800A-4FGG676I
Brand:Xilinx

XC3S5000-5FGG676C
Brand:Xilinx

10CX150YF780E5G
Brand:Intel / Altera

LIF-MD6000-6UMG64I
Brand:Lattice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






