Manufacturer No:CUS250M-24/J
Manufacturer:TDK-Lambda
Type:Switching Power Supplies
Description:Switching Power Supplies Med 250W 24V 10.41A Inhibit
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda |
| Product Category: | Switching Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Supplies |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Open Frame/Enclosed: | Open Frame |
| Input Voltage: | 85 VAC to 264 VAC |
| Industry: | Medical Industrial |
| Mounting Style: | Chassis |
| Length: | 101.6 mm |
| Width: | 50.8 mm |
| Height: | 39.5 mm |
| Series: | CUS250M |
| Approvals: | CE IEC UKCA |
| Brand: | TDK-Lambda |
| Dimensions: | 101.6 mm x 50.8 mm x 39.5 mm |
| Efficiency: | 94 % |
| Input Frequency: | 47 Hz to 63 Hz |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Power - Forced Air: | 250 W |
| Product Type: | Switching Power Supplies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
| Type: | AC-DC Power Supply |
HOT
VMS-65-5
Brand:CUI Inc.

SWH24-9-EB-P5
Brand:CUI Inc.

TMPW 10-124-T
Brand:TRACO Power

VMS-65-24
Brand:CUI Inc.
RSDH-150-24
Brand:MEAN WELL

E36155A/0E9
Brand:Keysight

RST-7K5-115L
Brand:MEAN WELL

VMS-65-5-CNF
Brand:CUI Inc.

VMS-65-24-CNF
Brand:CUI Inc.

RST-15K-380
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






