Manufacturer No:BCS6402
Manufacturer:B&K Precision
Type:Bench Top Power Supplies
Description:Bench Top Power Supplies Battery Charger/Simulator and 150 W DC Power Supply
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | B&K Precision |
| Product Category: | Bench Top Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | DC Power Supplies |
| Type: | Battery Charger/Simulator |
| Input Voltage: | 110 VAC 220 VAC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 30 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 5 A |
| Output Voltage-Channel 2: | - |
| Output Current-Channel 2: | - |
| Output Voltage-Channel 3: | - |
| Output Current-Channel 3: | - |
| Output Power: | 150 W |
| Display Type: | TFT |
| AC Supply Voltage: | 110 VAC 220 VAC |
| Brand: | B&K Precision |
| Height: | 88.2 mm |
| Length: | 476.26 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Product Type: | Bench Top Power Supplies |
| Series: | BCS |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Benchtop Power Supplies |
| Width: | 226 mm |
| Unit Weight: | 18 lbs |
HOT
CUS250M-24/AJ
Brand:TDK-Lambda
RSDH-150-24
Brand:MEAN WELL

AEJ160PS12
Brand:XP Power
VGS-600-12
Brand:CUI Inc.

SWH24-24-EB-P5
Brand:CUI Inc.

LAD-120C
Brand:MEAN WELL

PDS-204GCO/AC
Brand:Microchip Technology

LAD-240D
Brand:MEAN WELL

DTM160CN120C8
Brand:TDK-Lambda

DTM70CN240C8
Brand:TDK-Lambda
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






