Manufacturer No:TLP606
Manufacturer:Tripp Lite
Type:Power Outlet Strips
Description:Power Outlet Strips 6 Out. 6 Cord 750 J
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Tripp Lite |
| Product Category: | Power Outlet Strips |
| RoHS: | Details |
| Product: | Surge Protectors |
| Features: | Surge Protection |
| Number of Outlets: | 6 Outlet |
| Surge Energy Rating: | 750 J |
| Cord Length: | 6 ft |
| Mounting Style: | Wall Mount |
| Voltage Rating: | 110 VAC to 126 VAC |
| Current Rating: | 15 A |
| Data Line Protection: | Not Protected |
| Series: | Standard |
| Brand: | Tripp Lite |
| Cable Type: | SO Cord |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Power Rating: | 1.8 kW |
| Product Type: | Power Outlet Strips |
| Region: | North America |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Unit Weight: | 1.014 lbs |
HOT
4740.3000
Brand:Schurter

1301530034
Brand:Molex

AP9562
Brand:APC by Schneider Electric

1584C6
Brand:Hammond Manufacturing

1582H8A1SBK
Brand:Hammond Manufacturing

1585CLIP
Brand:Hammond Manufacturing

1301350187
Brand:Molex

1301350281
Brand:Molex

PS1916D1U
Brand:Tripp Lite

1584T5A1
Brand:Hammond Manufacturing
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






