Manufacturer No:1581T4
Manufacturer:Hammond
Type:Power Outlet Strips
Description:Power Outlet Strips Power Outlet Strip IEC 4-Outlet 10"
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Hammond |
| Product Category: | Power Outlet Strips |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Outlet Strips |
| Number of Outlets: | 4 Outlet |
| Body Length: | 10 in |
| Mounting Style: | Wall Mount |
| Voltage Rating: | 100 VAC to 240 VAC |
| Current Rating: | 10 A |
| Data Line Protection: | Not Protected |
| Series: | 1581 |
| Brand: | Hammond Manufacturing |
| Connector - AC Input: | IEC 320-C14 |
| Connector - AC Output: | IEC 320-C13 |
| Product Type: | Power Outlet Strips |
| Region: | North America |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Unit Weight: | 1.200 lbs |
HOT
1301360039
Brand:Molex

1581H5
Brand:Hammond Manufacturing

1301350231
Brand:Molex

1301350281
Brand:Molex

1582H8E1BKDP
Brand:Hammond Manufacturing

1301430099
Brand:Molex

1301530033
Brand:Molex

DAP3BC-00-55
Brand:Panduit

1301370007
Brand:Molex
RD4RBK
Brand:Wiremold
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






