Manufacturer No:1582H8E1BK
Manufacturer:Hammond
Type:Power Outlet Strips
Description:Power Outlet Strips PowerOutletStrip IEC 19"Front 8Receptacle
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Hammond |
| Product Category: | Power Outlet Strips |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Outlet Strips |
| Number of Outlets: | 8 Outlet |
| Body Length: | 19 in |
| Mounting Style: | Rack Mount |
| Voltage Rating: | 100 VAC to 240 VAC |
| Current Rating: | 10 A |
| Data Line Protection: | Protected |
| Series: | 1582E |
| Brand: | Hammond Manufacturing |
| Connector - AC Output: | IEC 320-C13 |
| Product Type: | Power Outlet Strips |
| Region: | North America |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Unit Weight: | 2.800 lbs |
HOT
1301430097
Brand:Molex

DAP4BB-G0
Brand:Panduit

1583H6A1BK
Brand:Hammond Manufacturing

1301530054
Brand:Molex

PDIY8
Brand:APC by Schneider Electric
J08B0B
Brand:Wiremold

1584C6S20
Brand:Hammond Manufacturing

1301430099
Brand:Molex

4740.4600
Brand:Schurter

130153-0044
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






