Manufacturer No:130153-0242
Manufacturer:Molex
Type:Power Outlet Strips
Description:Power Outlet Strips 30A 120/208VAC 3Phase 24 10 Ga
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Power Outlet Strips |
| RoHS: | Not Applicable |
| Product: | Accessories |
| Features: | 3-Phase with GFCI |
| Number of Outlets: | - |
| Cord Length: | 2 ft |
| Mounting Style: | Wall Mount |
| Voltage Rating: | 120 V |
| Current Rating: | 30 A |
| Data Line Protection: | Not Protected |
| Series: | 130153 |
| Brand: | Molex |
| Connector - AC Input: | - |
| Connector - AC Output: | - |
| Product Type: | Power Outlet Strips |
| Region: | North America |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Part # Aliases: | 1301530242 30053-2M5F |
| Unit Weight: | 2.370 lbs |
HOT
1581H5
Brand:Hammond Manufacturing

TLP74RB
Brand:Tripp Lite

1301430193
Brand:Molex

1581H6
Brand:Hammond Manufacturing

1301370241
Brand:Molex

RS-0615-R
Brand:Tripp Lite

DAP3BC-00-55
Brand:Panduit

1301370185
Brand:Molex

1301430097
Brand:Molex

1584MK1
Brand:Hammond Manufacturing
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






