Manufacturer No:DRS-1215
Manufacturer:Tripp Lite
Type:Power Outlet Strips
Description:Power Outlet Strips 14 Outlet (6Fr/8Rr) 1U Rackmount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Tripp Lite |
| Product Category: | Power Outlet Strips |
| RoHS: | Details |
| Product: | Surge Protectors |
| Features: | Surge Protection |
| Number of Outlets: | 14 Outlet |
| Surge Energy Rating: | 1050 J |
| Cord Length: | 15 ft |
| Mounting Style: | Rack Mount 1U |
| Voltage Rating: | 110 VAC to 126 VAC |
| Current Rating: | 15 A |
| Data Line Protection: | Not Protected |
| Series: | Rack Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Tripp Lite |
| Cable Type: | SO Cord |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Power Rating: | 1.8 kW |
| Product Type: | Power Outlet Strips |
| Region: | North America |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Unit Weight: | 4.608 lbs |
HOT
ISOBAR8 ULTRA
Brand:Tripp Lite

DAP4BB-G0
Brand:Panduit

DAP4BC-G3-6
Brand:Panduit

RS-0615-R
Brand:Tripp Lite

1301530100
Brand:Molex

1301530020
Brand:Molex

1581H5
Brand:Hammond Manufacturing

130153-0242
Brand:Molex

AP8932
Brand:APC by Schneider Electric

1301370121
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






