Manufacturer No:09120123105
Manufacturer:HARTING
Type:Heavy Duty Power Connectors
Description:Heavy Duty Power Connectors Han Q Hybrid female crimp insert (w/ data element)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | HARTING |
| Product Category: | Heavy Duty Power Connectors |
| RoHS: | Details |
| Series: | Han Q Hybrid |
| Product: | Inserts |
| Current Rating: | 20 A |
| Number of Positions: | 12 Position |
| Termination Style: | Crimp |
| Voltage Rating: | 32 V |
| Housing / Hood Size: | 3 A |
| Insert / Contact Gender: | Female |
| Housing Material: | Polycarbonate (PC) |
| Contact Plating: | Nickel |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Wire Gauge Min: | 26 AWG |
| Wire Gauge Max: | 12 AWG |
| Brand: | HARTING |
| Housing Color: | Gray |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Number of Power Positions: | 4 Position |
| Number of Signal Positions: | 4 Position |
| Product Type: | Heavy Duty Power Connectors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
HOT
1-2367216-2
Brand:TE Connectivity

09930007264
Brand:HARTING

ATHD04-1-8P-BM14
Brand:Amphenol SINE Systems

09930011109
Brand:HARTING

1-2394072-1
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH

4-2394060-3
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH

2391170-4
Brand:TE Connectivity

ATHD04-1-4P-BM14
Brand:Amphenol SINE Systems

6HPEND1-NG
Brand:TE Connectivity / Corcom

2394071-2
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






