Manufacturer No:6HPSNS1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:AC Power Entry Modules
Description:AC Power Entry Modules 6HPSNS1=F8497
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | AC Power Entry Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Inlets |
| Switch Function: | Switched |
| Filtered: | Not Filtered |
| Fused: | Yes |
| Current Rating: | 6 A |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Corcom |
| Compliance: | UR ENEC |
| Features: | High Protection Power Entry Module 2 MOOP |
| Height: | 60.5 mm |
| Length: | 43.6 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | AC Power Entry Modules |
| other: | 9 |
| Subcategory: | Power Entry |
| Width: | 34 mm |
| Part # Aliases: | 3-1609158-1 |
HOT
G125-FV116F3-04AB000P
Brand:Harwin

19202031440
Brand:HARTING

KA1-3010298M1
Brand:Harwin

8-2394060-3
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH

09202030301
Brand:HARTING

4-2394060-2
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH

204608-3012
Brand:Molex

10HPEGS1-HG
Brand:TE Connectivity / Corcom

09149061001
Brand:HARTING

2-2394071-1
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






