Manufacturer No:09120009935
Manufacturer:HARTING
Type:Heavy Duty Power Connectors
Description:Heavy Duty Power Connectors Han Q Hybrid Female Data Element
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | HARTING |
| Product Category: | Heavy Duty Power Connectors |
| RoHS: | Details |
| Series: | Han Q Hybrid |
| Product: | Inserts |
| Current Rating: | 2 A |
| Number of Positions: | 4 Position |
| Termination Style: | Crimp |
| Voltage Rating: | 32 V |
| Insert / Contact Gender: | Female |
| Housing Material: | Polycarbonate (PC) |
| Contact Plating: | Nickel |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Wire Gauge Min: | 26 AWG |
| Wire Gauge Max: | 22 AWG |
| Brand: | HARTING |
| Flammability Rating: | UL 94 V - 0 |
| Housing Color: | Gray |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Heavy Duty Power Connectors |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Power Connectors |
HOT
12HPEGD1-HG
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2367216-2
Brand:TE Connectivity
09930008222
Brand:HARTING

4-2394060-3
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH

6HPSNS1
Brand:TE Connectivity / Corcom

APD057RRS384170B
Brand:Amphenol Industrial

19440240427
Brand:HARTING

09930007263
Brand:HARTING

09149311001
Brand:HARTING

09930011129
Brand:HARTING
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






