Manufacturer No:50KESS6AFPWHM
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Power Line Filters
Description:Power Line Filters KES 50A 1S NUT WYE 440VAC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Power Line Filters |
| RoHS: | Details |
| Filter Type: | 3-Phase Power Line Filter |
| Voltage Rating: | 440 VAC |
| Current Rating: | 50 A |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Leakage Current: | 5 mA |
| Approvals: | UL CSA |
| Operating Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Brand: | TE Connectivity / Corcom |
| Product Type: | Power Line Filters |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Part # Aliases: | 3-1609966-9 |
HOT
2405077-6
Brand:TE Connectivity / Corcom

FN3287-230-40-C21-R65
Brand:Schaffner

1-2405077-3
Brand:TE Connectivity / Corcom

2000742107
Brand:Advanced Energy

FN3288HV-230-40-C36-R65
Brand:Schaffner

FN5420-2.3-88-E0XXT
Brand:Schaffner

3-137-004
Brand:Schurter

2405077-5
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2405082-1
Brand:TE Connectivity / Corcom

30KEPS10BBSW
Brand:TE Connectivity / Corcom
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






