Manufacturer No:RSEN-2020D
Manufacturer:TDK-Lambda
Type:Power Line Filters
Description:Power Line Filters Filter 250VAC 20A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda |
| Product Category: | Power Line Filters |
| RoHS: | Details |
| Filter Type: | 1-Phase EMI/EMC Filter |
| Voltage Rating: | 250 VAC 250 VDC |
| Current Rating: | 20 A |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Termination Style: | Screw |
| Leakage Current: | 1 mA |
| Approvals: | UL CSA IEC/EN |
| Operating Frequency: | 60 Hz |
| Brand: | TDK-Lambda |
| Product Type: | Power Line Filters |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Part # Aliases: | RSEN-2020D |
| Unit Weight: | 9.171230 oz |
HOT
3-134-830
Brand:Schurter

2-2405081-1
Brand:TE Connectivity / Corcom

RSEN-2030L
Brand:TDK-Lambda

RSEN-2020D
Brand:TDK-Lambda

FN3287-230-40-C21-R65
Brand:Schaffner

2405082-4
Brand:TE Connectivity / Corcom

B84113C0000B110
Brand:EPCOS / TDK

2432409-1
Brand:TE Connectivity / Corcom

3-137-005
Brand:Schurter

3-134-822
Brand:Schurter
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






