Manufacturer No:2405082-5
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Power Line Filters
Description:Power Line Filters 25 AHV D FP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Power Line Filters |
| RoHS: | Details |
| Filter Type: | 3-Phase High Performance EMI Filter |
| Voltage Rating: | 760 VAC |
| Current Rating: | 25 A |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Leakage Current: | 4 mA |
| Approvals: | UL CSA |
| Series: | AHV |
| Operating Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Brand: | TE Connectivity / Corcom |
| Height: | 90 mm |
| Length: | 202 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | Power Line Filters |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Width: | 120 mm |
HOT
B84299D6300B3
Brand:EPCOS / TDK

1-2405077-6
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2405077-4
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2432409-0
Brand:TE Connectivity / Corcom
B84299D2160E001
Brand:EPCOS / TDK

B84143C0400S250
Brand:EPCOS / TDK

B84143C0250S250
Brand:EPCOS / TDK

M-FIAM9HG1
Brand:Vicor

FN3287-230-40-C33-R65
Brand:Schaffner

3-137-021
Brand:Schurter
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






