Manufacturer No:794241-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors 04P MINI PLUG UL94V2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plug Housings |
| Number of Positions: | 4 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Contact Gender: | Socket (Female) |
| Pitch: | 4.14 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Free Hanging |
| Housing Material: | Nylon |
| Contact Material: | - |
| Contact Plating: | - |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Current Rating: | - |
| Accessory Type: | - |
| Series: | MATE-N-LOK |
| Packaging: | Bulk |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Flammability Rating: | UL 94 V-2 |
| Housing Gender: | Plug |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 600 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Wire Gauge Range: | 22 AWG to 18 AWG |
| Unit Weight: | 0.056403 oz |
HOT
02-06-6144
Brand:Molex

02-06-2101
Brand:Molex

03-09-2042
Brand:Molex

350810-1
Brand:TE Connectivity

770027-1
Brand:TE Connectivity / AMP

213283-2
Brand:TE Connectivity

151680
Brand:TE Connectivity / AMP

794894-1
Brand:TE Connectivity / AMP

350777-1
Brand:TE Connectivity / AMP

770340-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






