Manufacturer No:CLA4608-085LF
Manufacturer:Skyworks
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes 2 X 2 QFN PIN LIMITER DIODE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Skyworks |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 180 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.5 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 1.2 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Frequency: | 100 MHz |
| Maximum Operating Frequency: | 30 GHz |
| Package / Case: | QFN-3 |
| Series: | CLA4608 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Skyworks Solutions Inc. |
| Carrier Life: | 100 ns |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 1.2 Ohms |
| Pd - Power Dissipation: | 3 W |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.002715 oz |
HOT
MA44781
Brand:MACOM

MML4401-GM2
Brand:Microchip Technology

MA4P505-255
Brand:MACOM
MA4P7455CK-287T
Brand:MACOM

SMP1331-079LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MMP7068-37
Brand:MACOM

MML4401-GM3
Brand:Microchip Technology

MA4P505-1072T
Brand:MACOM

MML4402-GM3
Brand:Microchip Technology

MADP-000907-14020W
Brand:MACOM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






