Manufacturer No:MA4P1250-1072T
Manufacturer:MACOM
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes .1-1500MHz .9pF Max Vr 500Vdc
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MACOM |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 1.2 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 750 mOhms |
| Vf - Forward Voltage: | 850 mV |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Minimum Operating Frequency: | 100 kHz |
| Maximum Operating Frequency: | 1.5 GHz |
| Package / Case: | MELF-1072 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | MACOM |
| Carrier Life: | 8 us |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 500 mOhms |
| Pd - Power Dissipation: | 6 W |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.003409 oz |
HOTMA4L301-1056
Brand:MACOM

MA4P505-1072T
Brand:MACOM

BAR 63-06W H6327
Brand:Infineon Technologies

MA4P1250-1072T
Brand:MACOM

SMP1307-005LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

RN142SMT2R
Brand:ROHM Semiconductor

SKY16603-632LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MSW2001-200
Brand:MACOM
MA4L062-134
Brand:MACOM

BAP64Q,125
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






