Manufacturer No:MNS2-9-W2-PC-01
Manufacturer:Monnit
Type:Other Modules
Description:Other Modules ALTA Wireless Pulse Counters (Single Input) - AA Battery Powered (900 MHz)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monnit |
| Product Category: | Other Modules |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| Product: | Wireless Modules |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 3.8 V |
| Brand: | Monnit |
| Description/Function: | AA battery power |
| Dimensions: | 3.295 in x 2.47 in x 1.111 in |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 18 C |
| Product Type: | Other Modules |
| Series: | Wireless Pulse Counter |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Type: | Wireless Pulse Counter |
| Unit Weight: | 3.699997 oz |
HOTBCM95719A1904AC
Brand:Broadcom / Avago
L3-25111-00
Brand:Broadcom / Avago

05-50075-01
Brand:Broadcom / Avago

DS3231MPMB1#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LUNA
Brand:Great Scott Gadgets
TMCM-0930-TMCL
Brand:ADI Trinamic
96RC-SAS-8P-PE-LS4
Brand:Advantech
MOD-Wii-UEXT-NUNCHUCK
Brand:Olimex Ltd.
3254C8IXS
Brand:Microchip Technology

LPE31000-AP
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






