Manufacturer No:MNS2-9-IN-PC-01
Manufacturer:Monnit
Type:Other Modules
Description:Other Modules ALTA Industrial Wireless Pulse Counters (Single Input) (900 MHz)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monnit |
| Product Category: | Other Modules |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| Product: | Wireless Modules |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 3.8 V |
| Brand: | Monnit |
| Description/Function: | Industrial |
| Dimensions: | 94 mm x 58.84 mm x 35 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Other Modules |
| Series: | Wireless Pulse Counter |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Type: | Wireless Pulse Counter |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOTPCM-23U1DG-CE
Brand:Advantech

P2-EC32MB
Brand:Parallax

B7A-R10MC
Brand:Omron Automation and Safety

MNS2-4-IN-PC-01
Brand:Monnit

PCA-TPM-00B1E
Brand:Advantech
TMCM-0930-TMCL
Brand:ADI Trinamic
B7A-T3E3
Brand:Omron Automation and Safety

3258UPC16IXS
Brand:Microchip Technology

VEGA-340-08A1
Brand:Advantech

NAE-CW520-KIT
Brand:NewAE
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






