Manufacturer No:B7A-R6B31
Manufacturer:Omron
Type:Other Modules
Description:Other Modules 16 PT NPN OUT+COM19.2MSLOADOFF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Other Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transistor I/O Link Module - Outputs |
| Interface Type: | 2-Wire |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 24 V |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Description/Function: | NPN open collect ouput |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Product Type: | Other Modules |
| Series: | B7A |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Part # Aliases: | B7AR6B31 |
| Unit Weight: | 5.643834 oz |
HOTB7A-T3E3
Brand:Omron Automation and Safety

B7A-T6D7
Brand:Omron Automation and Safety

B7A-R6C31
Brand:Omron Automation and Safety
LPCIe-8124-C
Brand:ADLINK Technology

12008IXS
Brand:Microchip Technology

DLP-IOR4
Brand:DLP Design

VEGA-340-08A1
Brand:Advantech
96SDVR-8X-ST-HL-B1
Brand:Advantech

M024
Brand:M5Stack

2294700-R
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






