Manufacturer No:TLX9906(TPL,F
Manufacturer:Toshiba
Type:Photodiode Output Optocouplers
Description:Photodiode Output Optocouplers PV Coupler Automotive; AEC-Q101
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | Photodiode Output Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-6 |
| Output Type: | Photo-Diode Array |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Isolation Voltage: | 3750 Vrms |
| If - Forward Current: | 10 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1.65 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 3 V |
| Pd - Power Dissipation: | 50 mW |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Toshiba |
| Fall Time: | - |
| Isc - Short Circuit Current: | 30 uA |
| Product Type: | Photodiode Output Optocouplers |
| Rise Time: | - |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Optocouplers |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 9 V |
| Unit Weight: | 0.002822 oz |
HOT
RV1S9061ACCSP-10YV#SC0
Brand:Renesas Electronics

SI8275DBD-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

VOMA618A-3X001T
Brand:Vishay Semiconductors
ACPL-244-560E
Brand:Broadcom / Avago

TLP5212(TP,E
Brand:Toshiba

TCLT1002
Brand:Vishay Semiconductors

TLP170AM(TPL,E
Brand:Toshiba

ACPL-M75N-000E
Brand:Broadcom / Avago

RV1S2281ACCSP-10YC#SC0
Brand:Renesas Electronics

UCC21756QDWRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






