Manufacturer No:TLP3910(C20-TP,E
Manufacturer:Toshiba
Type:Photodiode Output Optocouplers
Description:Photodiode Output Optocouplers Photovoltaic Coupler; High Voc; SO6L; RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | Photodiode Output Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-6 |
| Output Type: | Photovoltaic |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Isolation Voltage: | 5000 Vrms |
| If - Forward Current: | 12 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 3.3 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 10 V |
| Pd - Power Dissipation: | 100 mW |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Series: | TLP3910 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Toshiba |
| Fall Time: | 0.1 ms |
| Isc - Short Circuit Current: | 34 uA |
| Product Type: | Photodiode Output Optocouplers |
| Rise Time: | 0.3 ms |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Optocouplers |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 18 V |
| Part # Aliases: | TLP3910(C20-TPE(O |
HOT
UCC21750QDWQ1
Brand:Texas Instruments

RV1S9261ACCSP-10YC#SC0
Brand:Renesas Electronics

SI8233BD-D-ISR
Brand:Skyworks Solutions Inc.

FODM1009R2V
Brand:onsemi

TLP2395(TPL,E
Brand:Toshiba

TLP5222(D4-TP,E
Brand:Toshiba

UCC5350MCQDWVQ1
Brand:Texas Instruments

APV1111GVY
Brand:Panasonic Industrial Devices

TLP5772H(E
Brand:Toshiba

TLP3910(D4-TP,E
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






