Manufacturer No:TLP185(V4GRTR,SE
Manufacturer:Toshiba
Type:Transistor Output Optocouplers
Description:Transistor Output Optocouplers 50mA 80V 3750Vrms 50
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | Transistor Output Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-6 |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Isolation Voltage: | 3750 Vrms |
| Current Transfer Ratio - Min: | 50 % |
| Current Transfer Ratio - Max: | 600 % |
| If - Forward Current: | 10 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1.25 V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 300 mV |
| Rise Time: | 2 us |
| Fall Time: | 3 us |
| Vr - Reverse Voltage: | 5 V |
| Pd - Power Dissipation: | 200 mW |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Toshiba |
| Configuration: | 1 Channel |
| Product Type: | Transistor Output Optocouplers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Optocouplers |
HOT
RV1S2281ACCSP-10YC#SC0
Brand:Renesas Electronics

APV1111GVY
Brand:Panasonic Industrial Devices

TLP5752H(TP4,E
Brand:Toshiba

TLP5772H(E
Brand:Toshiba

RV1S9061ACCSP-10YC#SC0
Brand:Renesas Electronics

TLP5772H(D4,E
Brand:Toshiba

VOA300-F-X019T
Brand:Vishay Semiconductors
TPSI3052QDWZRQ1
Brand:Texas Instruments

ACPL-K73A-560E
Brand:Broadcom / Avago

PS2701A-1-F3-A
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






