Manufacturer No:VCNT2025X01
Manufacturer:Vishay
Type:Optical Switches Reflective Phototransistor Output
Description:Optical Switches Reflective Phototransistor Output SENSOR REFL NO LENSES
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Optical Switches Reflective Phototransistor Output |
| RoHS: | Details |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 20 V |
| Maximum Collector Current: | 50 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1.47 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Series: | VCNT2025X01 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Fall Time: | 15 us |
| If - Forward Current: | 65 mA |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Output Type: | Phototransistor |
| Package / Case: | SMD-4 |
| Product Type: | Optical Switches Reflective Phototransistor Output |
| Rise Time: | 10 us |
| Sensing Method: | Reflective |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Optical Switches |
| Wavelength: | 940 nm |
HOTS15LGRNM8Q3
Brand:Banner Engineering
AFBR-S6PY3200
Brand:Broadcom / Avago
AFBR-S6PY1466
Brand:Broadcom / Avago
TTR1295RPSD7T-1.0Q5-CTR
Brand:Banner Engineering

4LS5KC5IA
Brand:ams OSRAM

AFBR-S6DPYEBB01
Brand:Broadcom / Avago
Q20-2NLP-Q5
Brand:Banner Engineering
AFBR-S6EPR44112
Brand:Broadcom / Avago

AFBR-S4KTIA3315B
Brand:Broadcom / Avago

ZTP-148SRC1
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






