Manufacturer No:T30UXIC-CRFV W/30
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Photoelectric Sensors
Description:Photoelectric Sensors T30UX Series: CRFV Coating W/Flange; w/ Analog Output; Range: 300 mm - 3 m; Input: 10-30 V dc; Analog Output: 4-20 mA; 9 m (30 ft) Cable
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Photoelectric Sensors |
| Sensing Distance: | 300 mm to 3 m |
| Amplifier Type: | Analog Output |
| Connection Method: | Cable |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Banner Engineering |
| Height: | 51.1 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Operating Supply Voltage: | 10 VDC to 30 VDC |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | T30UX |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 VDC |
| Supply Voltage - Min: | 10 VDC |
| Width: | 45 mm |
| Part # Aliases: | 805759 |
HOTT30R-4545-KDQP
Brand:Banner Engineering

AS7341-DLGT
Brand:ams OSRAM

AFBR-S6EPY12251R
Brand:Broadcom / Avago

EE-SX951-W 1M
Brand:Omron Automation and Safety

AFBR-S6PY3151
Brand:Broadcom / Avago
TTR1295RPSD7T-1.0Q5-CTR
Brand:Banner Engineering

Q2XANAF150-2M
Brand:Banner Engineering

ZTP-148SRC1
Brand:Amphenol Advanced Sensors

TCD2724DG-1(Z,C)
Brand:Toshiba

DR2X2K7_INVAR_RGB_V6
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






