Manufacturer No:RPI-0125B
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:Optical Switches Transmissive Phototransistor Output
Description:Optical Switches Transmissive Phototransistor Output PHOTOINTERRUPTER TRANSMISSIVE 1.2MM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | Optical Switches Transmissive Phototransistor Output |
| RoHS: | Details |
| Slot Width: | 1.2 mm |
| Aperture Width: | 0.3 mm |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 30 V |
| Maximum Collector Current: | 30 mA |
| If - Forward Current: | 50 mA |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Fall Time: | 10 us |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Output Type: | Phototransistor |
| Pd - Power Dissipation: | 80 mW |
| Product Type: | Optical Switches Transmissive Phototransistor Output |
| Rise Time: | 10 us |
| Sensing Distance: | 1.2 mm |
| Sensing Method: | Transmissive Slotted |
| other: | 750 |
| Subcategory: | Optical Switches |
| Wavelength: | 800 nm |
| Unit Weight: | 0.077603 oz |
HOT
ZTP-148SRC1
Brand:Amphenol Advanced Sensors

DX80N9Q45LPD NB
Brand:Banner Engineering

S18SN6D-25842
Brand:Banner Engineering

TCD2711DG(Z,2K,C)
Brand:Toshiba
S15LGRNM8Q3
Brand:Banner Engineering

VEML6030-GS15
Brand:Vishay Semiconductors

AFBR-S4K11C0125B
Brand:Broadcom / Avago
AFBR-S6PY0575
Brand:Broadcom / Avago

TCD1254GFG(8Z,AA2)
Brand:Toshiba

APDS-9151
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






