Manufacturer No:CY14B108N-BA25XI
Manufacturer:Infineon
Type:NVRAM
Description:NVRAM 8Mb 3V 25ns 512K x 16 nvSRAM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | NVRAM |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | FBGA-48 |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | CY14B108N |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | NVRAM |
| other: | 598 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.004203 oz |
HOT
CY14B108K-ZS45XI
Brand:Infineon Technologies
CY14B101PA-SFXIT
Brand:Infineon Technologies

DS1230Y-150+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1250Y-100IND+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1230Y-120IND+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1345WP-100IND+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
CY14MB064Q2A-SXQ
Brand:Infineon Technologies
CY14B101KA-SP45XI
Brand:Infineon Technologies

DS1249Y-70IND#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
CY14E256Q5A-SXQ
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






