Manufacturer No:TRF7970ARHBT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:NFC/RFID Tags & Transponders
Description:NFC/RFID Tags & Transponders Fully Int 13.56MHz RFID/NFC Xcvr
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | NFC/RFID Tags & Transponders |
| RoHS: | Details |
| Operating Frequency: | 13.56 MHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-32 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | TRF7970AEVM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Temperature Range: | - 40 C to + 110 C |
| Product Type: | NFC/RFID Tags & Transponders |
| Series: | TRF7970A |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Technology: | Si |
| Type: | RFID and NFC Transceiver IC |
| Unit Weight: | 0.021517 oz |
HOT
STEVAL-SMARTAG2
Brand:STMicroelectronics

RF430CL330HCPWR
Brand:Texas Instruments

TRF7962ARHBR
Brand:Texas Instruments

ST25DV04K-JFR6L3
Brand:STMicroelectronics

ST25TV02K-AD6H3
Brand:STMicroelectronics

SLRC61002HN,151
Brand:NXP Semiconductors

ST25DV16K-JFR6D3
Brand:STMicroelectronics

MFRC52202HN1,157
Brand:NXP Semiconductors

SEN-11862
Brand:SparkFun

TMS3705EDRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






