Manufacturer No:ST25DV16K-IER6T3
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:NFC/RFID Tags & Transponders
Description:NFC/RFID Tags & Transponders Dynamic NFC/RFID tag IC 16-Kbit EEPROM and fast transfer mode capability
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | NFC/RFID Tags & Transponders |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 16 kbit |
| Operating Frequency: | 13.56 MHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-8 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Operating Temperature Range: | - 40 C to + 85 C |
| Product Type: | NFC/RFID Tags & Transponders |
| Series: | ST25DV16K |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Technology: | Si |
| Unit Weight: | 0.006737 oz |
HOTAT88SC0808CRF-MX1
Brand:Microchip Technology
B82451L2364E402
Brand:EPCOS / TDK

MAX66301-25XEVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ST25R3916B-BWLT
Brand:STMicroelectronics

MIKROE-4309
Brand:Mikroe

DEVKITNAC1080TOBO1
Brand:Infineon Technologies
TRPGP40ATGC
Brand:Texas Instruments

N24RF16EDTPT3G
Brand:onsemi

PN7161B1HN/C100E
Brand:NXP Semiconductors

SEN-09417
Brand:SparkFun
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






