Manufacturer No:B82451L2364E402
Manufacturer:TDK
Type:NFC/RFID Transponder Coils
Description:NFC/RFID Transponder Coils 2.36mH 3% Transpondr Z Coil AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | NFC/RFID Transponder Coils |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | 7.7 mm x 7.4 mm x 2.65 mm |
| Inductance: | 2.36 mH |
| Tolerance: | 3 % |
| Maximum DC Current: | - |
| Maximum DC Resistance: | 20 Ohms |
| Saturation Current: | - |
| Q Minimum: | 55 |
| Self Resonant Frequency: | 2.2 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Core Material: | Ferrite |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | B82451L |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Application: | Automotive |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 2.65 mm |
| Length: | 7.7 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | NFC/RFID Transponder Coils |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 7.4 mm |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
RF430CL330HIRGTR
Brand:Texas Instruments

364
Brand:Adafruit

MFRC63103HNE
Brand:NXP Semiconductors
AT88SC0808CRF-MX1
Brand:Microchip Technology

MIKROE-1475
Brand:Mikroe

TRF7962ARHBR
Brand:Texas Instruments

ST25DV16K-IER6T3
Brand:STMicroelectronics

ST25R3920-AQWT
Brand:STMicroelectronics

B82453C0270A000
Brand:EPCOS / TDK

TRF7970ARHBT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






