Manufacturer No:4308RV-685XJLD
Manufacturer:Coilcraft
Type:NFC/RFID Transponder Coils
Description:NFC/RFID Transponder Coils 4308 6.8 mH Unshld 5% 110Ohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Coilcraft |
| Product Category: | NFC/RFID Transponder Coils |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | 11.43 mm x 3.15 mm x 2.74 mm |
| Inductance: | 6.8 mH |
| Tolerance: | 5 % |
| Maximum DC Current: | - |
| Maximum DC Resistance: | 110 Ohms |
| Saturation Current: | - |
| Q Minimum: | 28 |
| Self Resonant Frequency: | 1.08 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | 4308RV |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | RFID Transponder |
| Brand: | Coilcraft |
| Height: | 2.74 mm |
| Length: | 11.43 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | NFC/RFID Transponder Coils |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3.15 mm |
| Unit Weight: | 0.881849 oz |
HOT
RF430CL331HIPWR
Brand:Texas Instruments

M24SR64-YMN6T/2
Brand:STMicroelectronics

SEN-11828
Brand:SparkFun

MIKROE-4635
Brand:Mikroe

NCF3310AHN/0J
Brand:NXP Semiconductors

LXMS21ACMD-220
Brand:Murata Electronics

ST25DV04K-JFR6L3
Brand:STMicroelectronics

N24RF04DWPT3G
Brand:onsemi

MLX90109EDC-AAA-000-SP
Brand:Melexis
PN7161A1EV/C100K
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






