Manufacturer No:PNEV5180BM
Manufacturer:NXP
Type:NFC/RFID Development Tools
Description:NFC/RFID Development Tools PN5180 NFC Frontend Development Board for POS Terminal Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | NFC/RFID Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Boards |
| For Use With: | LPC1769 |
| Tool Is For Evaluation Of: | PN5180 |
| Operating Supply Voltage: | 7.5 V to 12 V |
| Protocol - Sub GHz: | RFID |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Frequency: | 27.12 MHz |
| Interface Type: | SPI |
| Product Type: | NFC/RFID Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Part # Aliases: | 935307321699 |
| Unit Weight: | 1.410958 oz |
HOT
4308RV-404XJLD
Brand:Coilcraft
PN7160B1EV/C100K
Brand:NXP Semiconductors
ST25DV64K-JFR8D3
Brand:STMicroelectronics

ST25DV64K-IER6S3
Brand:STMicroelectronics

364
Brand:Adafruit

ST25DV64KC-DISCO
Brand:STMicroelectronics

MIKROE-1475
Brand:Mikroe

ST25DV16KC-IE6T3
Brand:STMicroelectronics

ST25-TAG-BAG-EC
Brand:STMicroelectronics

MIKROE-4309
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






