Manufacturer No:ZXC-715XJLC
Manufacturer:Coilcraft
Type:NFC/RFID Transponder Coils
Description:NFC/RFID Transponder Coils 7.1 mH Shld 62Ohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Coilcraft |
| Product Category: | NFC/RFID Transponder Coils |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | 10.1 mm x 10.1 mm x 2.2 mm |
| Inductance: | 7.1 mH |
| Tolerance: | 5 % |
| Maximum DC Current: | - |
| Maximum DC Resistance: | 62 Ohms |
| Saturation Current: | - |
| Q Minimum: | 65 |
| Self Resonant Frequency: | 1.22 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Core Material: | Ferrite |
| Series: | ZXC |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | RFID Transponder |
| Brand: | Coilcraft |
| Height: | 2.2 mm |
| Length: | 10.1 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | NFC/RFID Transponder Coils |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 10.1 mm |
| Unit Weight: | 0.019753 oz |
HOT
M24SR64-YMN6T/2
Brand:STMicroelectronics

MAX66301ETN+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

RF430CL331HIPWR
Brand:Texas Instruments

NT3H2211W0FT1X
Brand:NXP Semiconductors

STEVAL-25R3916B
Brand:STMicroelectronics

ST25TV02KC-ASEAL
Brand:STMicroelectronics
V680S-HMD64-ETN
Brand:Omron Automation and Safety

M24LR16E-RMN6T/2
Brand:STMicroelectronics

NGC1081XTMA1
Brand:Infineon Technologies
PN7160A1EV/C100K
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






