Manufacturer No:TRF7964ARHBR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:NFC/RFID Development Tools
Description:NFC/RFID Development Tools 13.56MHz RFID Reader/Writer IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | NFC/RFID Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | RFID Readers |
| For Use With: | RFID |
| Tool Is For Evaluation Of: | RFID |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Interface Type: | SPI |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | NFC/RFID Development Tools |
| Series: | TRF7964A |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Unit Weight: | 0.002547 oz |
HOT
MIKROE-1475
Brand:Mikroe

PN7160A1HN/C100E
Brand:NXP Semiconductors

M24LR16E-RMN6T/2
Brand:STMicroelectronics

M24SR02-YMC6T/2
Brand:STMicroelectronics
TRPGR30ATGB
Brand:Texas Instruments

MFRC52202HN1,115
Brand:NXP Semiconductors

MIKROE-4635
Brand:Mikroe

V680S-HMD63-EIP
Brand:Omron Automation and Safety

ST25DV16KC-IE8T3
Brand:STMicroelectronics

TRF7964ARHBR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






