Manufacturer No:BT815Q-T
Manufacturer:Bridgetek
Type:Video ICs
Description:Video ICs EVE ASTC Cap Touch 800x600 1MB RAM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bridgetek |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Capacitive Touch |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 22 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-64 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Bridgetek |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 600 |
| Interface Type: | SPI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Video ICs |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | BT815Q |
| other: | 260 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 2.97 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.63 V |
| Unit Weight: | 0.078163 oz |
HOT
ADV7282WBCPZ
Brand:Analog Devices

TW9984AT-NA1-GE
Brand:Renesas / Intersil

FT812Q-T
Brand:Bridgetek

BT818Q-T
Brand:Bridgetek

LMH0303SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

ADV7281WBCPZ
Brand:Analog Devices

SN65DSI85TPAPRQ1
Brand:Texas Instruments

BT816Q-T
Brand:Bridgetek
STDP4320-BA
Brand:Kinetic Technologies

ISL79987ARZ
Brand:Renesas / Intersil
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






