Manufacturer No:W25M02GVTCIT
Manufacturer:Winbond
Type:Multichip Packages
Description:Multichip Packages 2G-bit Serial NAND flash 3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Winbond |
| Product Category: | Multichip Packages |
| RoHS: | Details |
| Type: | NAND Flash NOR Flash |
| Memory Size: | 2 Gbit |
| Package / Case: | TFBGA-24 |
| Series: | W25M02GV |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency: | 104 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Winbond |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Interface Type: | SPI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Organization: | 256 M x 8 |
| Product: | NAND-Based MCP |
| Product Type: | Multichip Packages |
| other: | 480 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Tradename: | SpiStack |
HOTMT29GZ5A5BPGGA-046AAT.87J TR
Brand:Micron
MT29GZ5A5BPGGA-53AIT.87J TR
Brand:Micron
S78HL512TC0BHB003
Brand:Infineon Technologies
W25M121AVEITS
Brand:Winbond

04EM04-N3GM627-GA06U
Brand:Kingston

MT29AZ5A3CHHTB-18AIT.109
Brand:Micron

W25M512JVFIQ TR
Brand:Winbond
W25M512JWBIM
Brand:Winbond

W71NW11GBADW
Brand:Winbond
W25M02GWTCIT
Brand:Winbond
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






