Manufacturer No:W25M161AWEIT
Manufacturer:Winbond
Type:Multichip Packages
Description:Multichip Packages 1Gb Serial NAND flash 1.8V + 16Mb Serial Flash 1.8V MCP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Winbond |
| Product Category: | Multichip Packages |
| RoHS: | Details |
| Type: | NAND Flash NOR Flash |
| Memory Size: | 16 Mbit 1 Gbit |
| Package / Case: | WSON-8 |
| Series: | W25M161AW |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency: | 104 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Winbond |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | NAND-Based MCP |
| Product Type: | Multichip Packages |
| other: | 189 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Tradename: | SpiStack |
HOTMT29GZ6A6BPIET-53IT.112 TR
Brand:Micron

S76HS512TC0BHB013
Brand:Infineon Technologies
MT29VZZZCD91SKSM-046 W.17Y TR
Brand:Micron

04EM04-N3GM627-GA06U
Brand:Kingston
MT29VZZZCDA1SKPR-046 W.181
Brand:Micron
MT29GZ5A3BPGGA-53AIT.87K
Brand:Micron
MT29GZ5A5BPGGA-046AAT.87J TR
Brand:Micron
W25M02GVTCIT
Brand:Winbond

MT29AZ5A3CHHTB-18AIT.109
Brand:Micron
W25M02GVTBIT
Brand:Winbond
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






