Manufacturer No:DRV8251ADDAR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Motor Drives
Description:Motor Drives 48-V 3.5-A H bridge motor driver with current regulation and current sense feedback
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Motor Drives |
| RoHS: | Details |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 48 V |
| Current Rating: | 4.1 A |
| Series: | DRV8251A |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Motor Drives |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
HOT
QSH6018-86-28-310-10k
Brand:ADI Trinamic

RSGD6085GGVX310C
Brand:Carlo Gavazzi

TMCM-1270-CANOPEN
Brand:ADI Trinamic

R88M-GP20030L-BS2
Brand:Omron Automation and Safety

TMCM-1160-TMCL
Brand:ADI Trinamic

TMCM-1240-TMCL
Brand:ADI Trinamic

PD60-3-1160-CANOPEN
Brand:ADI Trinamic

900-00005
Brand:Parallax
HT34-696D-YAA
Brand:Applied Motion

PD60-3-1076
Brand:ADI Trinamic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






