Manufacturer No:R5F5671EHGNE#30
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:32-bit Microcontrollers - MCU
Description:32-bit Microcontrollers - MCU 32Bit MCU RX671 2MB 48HWQFN -40/+105C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | 32-bit Microcontrollers - MCU |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Series: | RX671 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HWQFN-48 |
| Core: | RXv3 |
| Program Memory Size: | 2 MB |
| Data RAM Size: | 384 kB |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| ADC Resolution: | 2 x 12 bit |
| Maximum Clock Frequency: | 120 MHz |
| Number of I/Os: | 33 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Data RAM Type: | SRAM |
| Interface Type: | CAN I2C JTAG QSPI SPI USB 2.0 |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of ADC Channels: | 8 Channel 12 Channel |
| Product Type: | 32-bit Microcontrollers - MCU |
| Program Memory Type: | Flash |
| other: | 416 |
| Subcategory: | Microcontrollers - MCU |
| Watchdog Timers: | Watchdog Timer |
HOT
STM32C031C4U6
Brand:STMicroelectronics

STM32U545CET6Q
Brand:STMicroelectronics

AM2431BSDGHIALVR
Brand:Texas Instruments

CY8C4045PVS-S412
Brand:Infineon Technologies

AM2632COKFHMZCZRQ1
Brand:Texas Instruments
PIC16F17156-I/STX
Brand:Microchip Technology

F2800135PMR
Brand:Texas Instruments

AM2631CODGHMZCZRQ1
Brand:Texas Instruments
CY8C4149AZI-S598
Brand:Infineon Technologies
LPC865M201JBD64/0E
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






