Manufacturer No:M95P16-IXMNT/E
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:EEPROM
Description:EEPROM Ultra low-power 16 Mbit Serial SPI Page EEPROM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-8N |
| Interface Type: | SPI |
| Memory Size: | 16 Mbit |
| Organization: | 2 M x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 80 MHz |
| Access Time: | 10 ns |
| Data Retention: | 100 Year |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 5 mA |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
S25FS256TDACHC113
Brand:Infineon Technologies

THGAMVG9T23BAIL
Brand:Kioxia America

SSDPFKKW512H7X1
Brand:Solidigm

EMMC08G-ML36-02F00
Brand:Kingston

MT53E512M32D1ZW-046 AUT:B
Brand:Micron

MTFDKBA512TFH-1BC15ABYY
Brand:Micron

DTKN/256GB
Brand:Kingston

AT45DB081E-SSHN-B
Brand:Renesas / Dialog

DTXM/128GB
Brand:Kingston

IKVP50C/8GB
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






