Manufacturer No:SEDC600M/960G
Manufacturer:Kingston
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD 960GB 2.5" SATA 3 6Gb/s
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kingston |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | DC600M |
| Memory Size: | 960 GB |
| Product: | SATA SSDs |
| Form Factor: | 2.5 in |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | SATA III |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 100 mm x 69.9 mm x 7 mm |
| Sustained Write: | 530 MB/s |
| Sustained Read: | 560 MB/s |
| Brand: | Kingston |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 3.257198 oz |
HOT
MT53E512M32D1ZW-046 AUT:B
Brand:Micron

SDBPNPZ-256G-XI
Brand:SanDisk

AT45DB041E-SSHN2B-T
Brand:Renesas / Dialog

SBFPF2BU153T001
Brand:Solidigm

S25FL064LABMFV011
Brand:Infineon Technologies

NRF52833-QIAA-B-R
Brand:Nordic Semiconductor

NRF24L01P
Brand:Nordic Semiconductor
OCP0S3128Q-A0
Brand:Kingston
M95P32-IXCST/EF
Brand:STMicroelectronics

MIKROE-5337
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






