Manufacturer No:MIKROE-1902
Manufacturer:Mikroe
Type:Memory IC Development Tools
Description:Memory IC Development Tools SRAM click
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mikroe |
| Product Category: | Memory IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Add-On Boards |
| Tool Is For Evaluation Of: | 23LC1024 |
| Memory Size: | 1 MB |
| Memory Type: | SRAM |
| Brand: | Mikroe |
| Description/Function: | SRAM click - additional SRAM memory |
| Dimensions: | 28.6 mm x 25.4 mm x 3.3 mm |
| Interface Type: | SPI |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Memory IC Development Tools |
| Series: | Misc-Storage-Click |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Tradename: | mikroBUS |
| Unit Weight: | 1.022945 oz |
HOT
CF02-F9-ILAT06-M01
Brand:Hyperstone
CYFL177-007
Brand:Infineon Technologies

MIKROE-5073
Brand:Mikroe

USB02-U9-RBB06-M01
Brand:Hyperstone

MIKROE-4854
Brand:Mikroe

BOB-00544
Brand:SparkFun
CYFL208-003
Brand:Infineon Technologies

MIKROE-2728
Brand:Mikroe

1895
Brand:Adafruit

DS28E80EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






