Manufacturer No:MT40A256M16LY-062E:F TR
Manufacturer:Micron Technolog
Type:DRA
Description:DRAM DDR4 4G 256MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 256 M x 16 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.6 GHz |
| Access Time: | 13.75 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 83 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT40A |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | eel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.070625 oz |
HOT
IKVP50C/256GB
Brand:Kingsto

OCP0S3512Q-A0
Brand:Kingsto

SDINBDG4-8G-XI2
Brand:SanDis

IKKP200/16GB
Brand:Kingsto
THGBMTG5D1LBAIL
Brand:Kioxia Americ

DTKN/64GB
Brand:Kingsto

S25FL064LABMFV011
Brand:Infineon Technologie
SEDC600M/960G
Brand:Kingsto

SSDPFKNU020TZX1
Brand:Solidig

OM8P0S3128Q-A0
Brand:Kingsto
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






