Manufacturer No:SN74HCS74QDRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Flip Flops
Description:Flip Flops Automotive Schmitt-trigger input dual D-type positive-edge-triggered flip-flops w/ clear and preset 14-SOIC -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Flip Flops |
| RoHS: | Details |
| Number of Circuits: | 2 |
| Logic Family: | 74 HC |
| Logic Type: | CMOS |
| Polarity: | Inverting |
| Propagation Delay Time: | 7 ns |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Supply Voltage - Max: | 6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-14 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Maximum Clock Frequency: | 105 MHz |
| Number of Input Lines: | 2 |
| Number of Output Lines: | 2 Output |
| Product Type: | Flip Flops |
| Series: | SN74HCS74-Q1 |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Logic ICs |
| Unit Weight: | 0.017231 oz |
HOT
SN74AXC2T45QDCURQ1
Brand:Texas Instruments

TC7WZ74FK,LJ(CT
Brand:Toshiba
NC7SZ86L6X-L22175
Brand:onsemi

TCA39306DDFR
Brand:Texas Instruments
SN74AHC245RKSR
Brand:Texas Instruments

TCA9416DTMR
Brand:Texas Instruments

SN74AHC245QWRKSRQ1
Brand:Texas Instruments
TXU0202DTMR
Brand:Texas Instruments

NXB0108PWJ
Brand:Nexperia

NC7SZ74L8X-L22185
Brand:onsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






