Manufacturer No:SN74AHC245QWRKSRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Bus Transceivers
Description:Bus Transceivers Automotive octal bus transceivers with tri-state outputs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Bus Transceivers |
| Output Type: | CMOS |
| High Level Output Current: | - 8 mA |
| Low Level Output Current: | 8 mA |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | WQFN-20 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Product: | Octal Bus Transceivers |
| Product Type: | Bus Transceivers |
| Series: | SN74AHC245-Q1 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Logic ICs |
| Supply Current - Max: | 4 uA |
HOTSN74LV541AQWRKSRQ1
Brand:Texas Instruments

SN74HCS00QPWRQ1
Brand:Texas Instruments

NTSX2102TLH
Brand:NXP Semiconductors

NC7SZ126P5X-F22057
Brand:onsemi

SN74LXC1T14QDCKRQ1
Brand:Texas Instruments

TXU0101DCKR
Brand:Texas Instruments

74LVC11BQ-Q100X
Brand:Nexperia
NC7SZ86L6X-L22175
Brand:onsemi

SN74AXC2T45QDCURQ1
Brand:Texas Instruments

SN74LV165AQWBQBRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






