Manufacturer No:LLC700D3SH
Manufacturer:SST Sensing
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors +80degC 4.5-15.4VDC 1/4" NPT TTL push-pull high in air output polysulfone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SST Sensing |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Wire |
| Current Rating: | 2.5 mA |
| Output Type: | Push Pull |
| Description/Function: | Liquid level switches |
| Brand: | SST Sensing |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 15.4 V |
| Output Configuration: | High in Air |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 15.4 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Part # Aliases: | LLC700D3SH-LLPK |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
101990860
Brand:Seeed Studio

464
Brand:Adafruit

LLC101101
Brand:SST Sensing
LLC71-0D3L-002
Brand:SST Sensing

SEN0370
Brand:DFRobot

DFT-220
Brand:Amphenol / SSI Technologies

CD34CNFLFPOT5
Brand:Carlo Gavazzi

LLC103000
Brand:SST Sensing

F03-16PE-2M
Brand:Omron Automation and Safety

59630-1-T-02-F
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






