Manufacturer No:K7L-AT50D
Manufacturer:Omron
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Leakage Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Cable |
| Current Rating: | 100 mA |
| Output Type: | NPN |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Output Configuration: | Normally Open (NO) |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Series: | K7L-AT50 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | K7LAT50D |
| Unit Weight: | 0.493835 oz |
HOT
CD34CNFLFNCP2
Brand:Carlo Gavazzi
F03-16PE-50M
Brand:Omron Automation and Safety

LLC510D3L
Brand:SST Sensing

LLC102000
Brand:SST Sensing

F03-16PE-2M
Brand:Omron Automation and Safety

F03-15-10M
Brand:Omron Automation and Safety
80019-000
Brand:Measurement Specialties

LLC210D324-003
Brand:SST Sensing

CD50CNF10NO
Brand:Carlo Gavazzi

CD34CNFLFPOT5
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






